Kto napisał Harrego Pottera?

J.K. Rowling to brytyjska autorka, której sława przyniosła jej głównie serię fantasy o Harrym Potterze. Książki o Harrym Potterze opowiadają o życiu młodego czarodzieja, przygody, których doświadcza oraz magii, którą spotyka na swojej drodze. Autorka uczyniła z tej serii największy hit w historii literatury dla młodzieży.

J.K. Rowling, autorka Harrego Pottera

J.K. Rowling, właściwie Joanne Rowling, urodziła się 31 lipca 1965 roku w Gloucestershire, Anglia. Jest autorką najsłynniejszej serii fantasy o Harrym Potterze, która zgarnęła 7 nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej i otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia. W 1997 roku wydano pierwszą część serii, “Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, który zdobył uznanie czytelników na całym świecie. Kolejne książki były również bardzo popularne, a seria zakończyła się w 2007 roku.

Książki J.K. Rowling a Harry Potter

Książki J.K. Rowling to pełne magii opowieści o przygodach młodego czarodzieja, Harry’ego Pottera oraz jego przyjaciół Hermiony i Rona. Wszystkie książki zostały przetłumaczone na ponad 70 języków i sprzedano ponad 500 milionów kopii na całym świecie. W 2002 roku wyprodukowano pierwszy film z serii, “Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, który otworzył drzwi do powstania 9 filmów, stanowiących jedną z najbardziej udanych serii filmowych w historii.

Wpływ J.K. Rowling na kulturę

Książki J.K. Rowling wywarły ogromny wpływ na kulturę masową, stając się inspiracją dla literatury, filmu, sztuki i, co najważniejsze, dla młodych ludzi na całym świecie. Serie o Harrym Potterze zainspirowały miliony dzieci i dorosłych do wyobrażenia sobie magii, która może zmienić ich życie. Wiele osób zaczęło interesować się magią i innymi fantastycznymi tematami ponieważ słyszeli o Harrym Potterze. J.K. Rowling stała się jednym z najbardziej wpływowych pisarzy wszechczasów.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też